Pre-sales

רוצים לקבל מידע על הזדמנויות רכישה, השקות חדשות ומבצעים חמים?

השאירו פרטים ותתעדכנו לפני כולם

  רכישת נכסים לאחר תמ"א 38

  25.05.2016

  דרא שיווק נדל"ן

  סקירה מקצועית

  דירות שעברו תמ"א 38 הן בעלות סיכוי טוב להימכר בתשואה משמעותית

  פרויקטים של התחדשות עירונית, כדוגמת פינוי בינוי או תמ"א 38, מייצרים בסופו של דבר נכסים בשכונות משודרגות ובתנאי מחייה טובים ומפוקחים, בהיבט התשתיות. רכישה של נכס אשר עובר התחדשות עירונית, טומנת בחובה לא מעט חששות. מצד אחד, קיים הביטחון בפרויקט וותיק זה, אשר מטרתו להגדיל את הדירות ולהפוך את הבניין לחזק יותר. זהו פתרון נהדר עבור מי שמתגורר בדירה ללא ממ"ד ומעוניין לעבור למקום מגורים העונה על כל הצרכים. מצד שני, הבירוקרטיה המלווה את הרכישה של דירה כזו, עלולה להרתיע רבים ומכאן שסיוע מקצועי הוא הכרחי – הן לבעליה של הדירה והן למי שמעוניין לרכוש את הנכס.

  מתי ניתן למכור נכס שעבר תמ"א 38?

  את הדירה שלכם תוכלו למכור בכל אחד משלושת השלבים הללו: האחד, רגע לפני שהבניה המחודשת החלה אבל אחרי שההסכם עצמו כבר נחתם. השני, הוא מתחילת הבניה החדשה ועד לקבלה של טופס 4 והשלישי – אחרי שהתקבל טופס 4 ועד לשלב שבו ניתן לרשום את הדירה המחודשת בטאבו. ישנה משמעות שונה לקניית נכס בכל אחד מהשלבים השונים הללו, בהיבט של הסכמי המכר וכן החוקים והכללים החלים על בעל הבית החדש. ליווי צמוד של עורך דין מקרקעין יוכל לעזור לכם מאוד, בין אם אתם בעלי הנכס ובין אם אתם עתידים לקנות אותו, בכדי להבין לעומק את המשמעות של תקופת העסקה ועמידה על מילוי האינטרסים שלכם. ישנן השלכות שונות להשלמת העסקה במועדים השונים ומכאן שההיערכות שלכם צריכה להיות מיטבית, בכל שלב.

  איך לבחור את המיקום המיטבי של הדירה החדשה?

  אם החלטתם כאסטרטגיית קנייה, שדירה מיד שנייה אשר עברה תמ"א 38 היא זו שאתם מחפשים – תוכלו להיעזר בעורך הדין שלכם וכמובן בסוכני נדל"ן, על מנת לבחון את הפרויקטים השונים המתקיימים באזור שבו תרצו לגור, על כל ההיבטים שלהם. חשוב לבדוק את מוכנות השכונה שבה נמצא הנכס, למילוי הצרכים שלכם כמשפחה – לרבות תשתיות תנועה, מבני ציבור ותרבות, מוסדות לימוד ושאר התנאים החשובים עבורכם באופן ספציפי. גם בתוך בניין מסוים אשר מוצעות בו מספר דירות למכירה, יכולים להיות הבדלים משמעותיים בין איכות הדירות והתאמתן אליכם, לרבות עיצוב פנימי ורמת השקעה בתוך הדירה, אשר יכולה להיות יקרה יותר במחיר הקנייה – אך בפועל לחסוך לכם לא מעט כסף בשיפוץ שאותו לא תידרשו לעשות.

  מכירת נכס בתשואה משמעותית

  מכירת נכסים שעבור התחדשות עירונית, יכולה להביא לתשואה ורווחים נאים עבור בעליהם. כדאי לקבל ייעוץ מעורך דין מומחה כבר בתחילת הדרך, על מנת להבין באיזה שלב של הפרויקט תוכלו לקבל את התמורה המתאימה והגבוהה ביותר על מכירת הנכס, כאשר הסכם המכירה ייחתם לאחר שתוכלו להיות סמוכים ובטוחים שהדירה נמכרת בסיטואציה האופטימלית מבחינתכם.

  רוצים להתעדכן בדברים הכי מעניינים שקורים בשטח?
  ציינו מה מעניין אתכם ונצרף אתכם לרשימת התפוצה שלנו.

   לאחרונה...

   שוק הנדל"ן הישראלי מתקרב לשוק ההון

   שוק הנדל"ן ידוע כשוק די סולידי ויציב, עם תהליכים ושינויים איטיים יחסית, בגלל משך הזמן...

   ניתוח שוק: צניחה חסרת תקדים בבניית צמודי הקרקע

   כל מה שכדאי לדעת באינפוגרפיקה הבאה על פי ניתוח שערכנו מתוך נתוני הלמ"ס.

   איפה אפשר עדיין להגשים את החלום של בית פרטי?

   על הטירוף שאוחז בשוק צמודי קרקע ואיפה אפשר עדיין להגשים את החלום?

   כמה שווה ממ"ד בת"א?

   מדובר בפרויקט התחדשות עירונית בצפון הישן של ת"א, שנמצא בשלבים הראשונים של התכנון והמו"מ עם...

   דילוג לתוכן