Pre-sales

רוצים לקבל מידע על הזדמנויות רכישה, השקות חדשות ומבצעים חמים?

השאירו פרטים ותתעדכנו לפני כולם

  דיור בר השגה

  28.08.2018

  דרא שיווק נדל"ן

  סקירה מקצועית

  חיפוש מהיר אחר רכישת דירה באתרים פופולריים למכירה והשכרת נכסים יעלה תמונת מצב עגומה. לא כל אחד מאיתנו יוכל לקנות את הנכס שהוא רוצה. בחיפוש באתרים נוכל לראות היצע רב של דירות, בתים, קוטג‘ים ועוד. אך כשאנו מסתכלים על המחיר ביחס לתקציב שלנו, סביר שנצטרך להתפשר על היבטים מסוימים שחשובים לנו בכדי להצליח לעמוד בעלות הנכס.

  חלקנו נצטרך לחסוך עוד כמה שנים או אפילו נצטרך לשכור דירה משום שרכישת דירה אינה נמצאת ביכולתנו. דיור בר השגה הוא מושג שכיח בפי אלו המבקשים מקום לחיות ומקום ראוי לבנות את החיים. משפחות וזוגות צעירים שמבקשים להקים בית ולגדול מתוכו ובתקופתנו מתקשים לעשות זאת ומתפשרים או אף מוותרים על החלום.

  מהו מקור הקושי לרכישת דירה?

  ישנם מספר אלמנטים שיצרו והובילו את המצב הקיים להיות כמו שהוא היום והם שלובים זה בזה.

  אלמנט אחד הוא נושא השטחים. במדינתנו הקטנה, אין הרבה שטחים פנויים המתאימים למגורים ומאפשרים גם פרנסה ואיכות חיים. שטח זול באזור רחוק יכול לפגוע במקורות הפרנסה ואילו בקרבת ערים גדולות ישנה צפיפות רבה. מתוך היחס בין הביקוש להיצע ישנה גם השפעה על הדירות הפנויות לרכישה ובאופן ישיר גם על מחירי הדירות.

  אלמנט נוסף הוא גובה המחייה הגבוה שגורם לכך שבעלי דירות יבקשו שכר דירה גבוה יותר. גם כי זה אפשרי, שוב בגלל הביקוש הגבוה, וגם בגלל שגם להם יש צורך בהכנסה זו. כנ“ל לגבי בעלי דירות המעוניינים למכור את דירתם. המחירים יהיו גבוהים מכדי שמתעניינים יוכלו לקנותם בכספם ויהיה צורך בהלוואות שונות שיחזקו את מעגל הקושי.

  ישנם אלמנטים הקשורים לרשויות השונות ולממשלה עצמה בקידום או בתקיעות של פרוייקטים שונים, חוסר ברגולציה נכונה של מחירי רכישת דירה השונים, שחיקת ערך השקל שמשפיע על כל היבטי החיים ויכולת הצריכה של האזרח, ועוד.

  מה נעשה כדי לפתור את הנושא?

  מה שברור הוא שיש צורך גדול בדיור בר השגה ומדובר על נושא חם שנמצא על שולחנן של הרשויות ושל משרדי הממשלה הרלוונטים. כבר שנים מנסים לקדם פרויקטים להפשרת קרקעות ציבוריים ולהתחיל בבנייה של מבני מגורים שיאפשרו למשפחות לרכוש בתים במחיר מוזל.  הפרוייקטים הם ברמת הממשלה כמו גם ברמת העיר ויש אפשרות להתעדכן בפרסומים השונים ולבדוק עמידה בקריטריונים.

  האיזון בין הרצון לבין היכולת- האחריות שלנו

  עם האתגר בדיור בר השגה, נוכל להתבונן פנימה ולשפר את ההתנהגות הכלכלית האישית שלנו כך שיותר כסף ישאר בכיס לאחר כל המחוייבויות השונות. תכנית לטווח ארוך יכולה לאפשר את הדירה המיוחלת גם אם מחירי הדירות לא ירדו בעתיד.

  לרוב, אין אנו חושבים על כך, ודווקא שינוי בהרגלי הצריכה והתבוננות לטווח ארוך יוכלו לאפשר את קניית הדירה.

  רוצים להתעדכן בדברים הכי מעניינים שקורים בשטח?
  ציינו מה מעניין אתכם ונצרף אתכם לרשימת התפוצה שלנו.

   לאחרונה...

   שוק הנדל"ן הישראלי מתקרב לשוק ההון

   שוק הנדל"ן ידוע כשוק די סולידי ויציב, עם תהליכים ושינויים איטיים יחסית, בגלל משך הזמן...

   ניתוח שוק: צניחה חסרת תקדים בבניית צמודי הקרקע

   כל מה שכדאי לדעת באינפוגרפיקה הבאה על פי ניתוח שערכנו מתוך נתוני הלמ"ס.

   איפה אפשר עדיין להגשים את החלום של בית פרטי?

   על הטירוף שאוחז בשוק צמודי קרקע ואיפה אפשר עדיין להגשים את החלום?

   כמה שווה ממ"ד בת"א?

   מדובר בפרויקט התחדשות עירונית בצפון הישן של ת"א, שנמצא בשלבים הראשונים של התכנון והמו"מ עם...

   דילוג לתוכן