Pre-sales

רוצים לקבל מידע על הזדמנויות רכישה, השקות חדשות ומבצעים חמים?

השאירו פרטים ותתעדכנו לפני כולם

  מהי אדריכלות ירוקה ומהם היתרונות במגורים בבניין ירוק?

  05.11.2014

  דרא שיווק נדל"ן

  סקירה מקצועית

  אדריכלות ירוקה מצמצמת את הפגיעה במשאבי אנרגיה, בטבע ובבעלי החיים

  כשאומרים אדריכלות ירוקה או "בנייה בת קיימא", מתכוונים לכך שאופן הבנייה נעשה תוך גרימת המינימום האפשרי של נזקים לסביבה. בניינים ירוקים נחשבים לפופולריים במיוחד עבור רוכשי דירות בשנים האחרונות: מדובר באדריכלות מתקדמת שנעשית לאחר עיבוד של אינפורמציה מעמיקה ומחקרים, באשר לנזקי הבנייה לכדור הארץ בכלל ולבני אדם ובעלי חיים בפרט. כאשר מתחיל תהליך תכנון של בניין שייחשב ל"ירוק", נלקחים בחשבון מספר גורמים, ביניהם צריכת האנרגיה הנדרשת עבור הדיירים העתידיים, חסכון בשימוש במים ועוד.

  המאפיינים העיקריים של אדריכלות ירוקה

  בבניין ירוק מושקעים לא מעט משאבים שמטרתם לאפשר שימוש מינימלי באנרגיה מלאכותית, כאשר הרעיון הוא ליהנות מ"ספקים" של הטבע כמו השמש, על מנת לייצר אנרגיה הדרושה לדיירים למחייתם, למשל לצורך הפעלת מכשירים שונים בבית, או דוד חימום וכדומה. בין היתר, גם חומרי הגלם בהם נעשה שימוש צריכים להיות מתאימים לאג'נדה הזו, למשל פוליקרבונט הנחשב לחומר ידידותי לסביבה, שנעשה בו שימוש בענף האדריכלות לצורך יצירת לוחות המותקנים כמרפסות, גגות ועוד.

  מהם היתרונות של הבנייה הירוקה עבור הסביבה?

  התרומה של האדריכלות הירוקה לאיכות הסביבה היא משמעותית והיא מאפשרת כמה יתרונות עיקריים, ביניהם:

  1 . חיסכון משמעותי בצריכת האנרגיה המלאכותית – שימוש באנרגיה טבעית מהשמש וכן תכנון המבנה בהתאם לכיווני אוויר טבעיים, המספקים אוורור לפנים הבית, מנצלים את מלוא הפוטנציאל של הרוח הזורמת ובכך מייתרים את הצורך להדליק מזגן או מאוורר חשמלי.

  2. צריכת מים חכמה – בנייה בתהליך שצורך כמות מינימלית של מים, התקנת מיכלי הדחה קטנים יותר בשירותים, שימוש חוזר במים לצרכי השקיה- כל אלו ואחרות הן פעולות שמאפשרות שימוש מקסימלי בכמות מצומצמת של מים ומונעות בזבוז מיותר של משאב חשוב זה.

  עקרונות נוספים כמו בנייה על שטחים "מופרים", שכבר נעשה בהם שימוש לאדם והם אינם נחשבים לטבעיים, בנוסף לשימוש בצמחיה הגדלה באזור הבניה ממילא במקום להוסיף שתילה של צמחים חדשים במקום שאינו טבעי להם, מסייעים לשימור הצמחייה ובעלי החיים המקומיים ולפגיעה מינימלית בטבע.

  יתרונות ארוכי טווח גם לאנשים המתגוררים בבניינים הירוקים

  בניין ירוק המוקם על פי העקרונות של אדריכלות בת קיימא, יאפשר חיסכון משמעותי בכסף לטווח הארוך, כיוון שהצורך להשתמש במקורות אנרגיה שאינם טבעיים יפחת, כמו גם השימוש במים. כאשר מסתכלים על תקופה עתידית של שנים רבות, זוג הרוכש דירה בבניין שכזה יוכל לחסוך אלפי שקלים על עצם הבחירה במגורים הספציפיים שם.

  במקביל, התקנת גג העשוי חומר ידידותי ו"ירוק" כמו פוליקרבונט, היא פעולה היכולה לעזור להורדת הטמפרטורה בקיץ ובכך להקל משמעותית על ההתמודדות עם השמש בעונה החמה, כמו גם עם חדירת מי גשמים בעונת החורף – בזכות האיטום האיכותי שהוא מייצר.

  רוצים להתעדכן בדברים הכי מעניינים שקורים בשטח?
  ציינו מה מעניין אתכם ונצרף אתכם לרשימת התפוצה שלנו.

   לאחרונה...

   שוק הנדל"ן הישראלי מתקרב לשוק ההון

   שוק הנדל"ן ידוע כשוק די סולידי ויציב, עם תהליכים ושינויים איטיים יחסית, בגלל משך הזמן...

   ניתוח שוק: צניחה חסרת תקדים בבניית צמודי הקרקע

   כל מה שכדאי לדעת באינפוגרפיקה הבאה על פי ניתוח שערכנו מתוך נתוני הלמ"ס.

   איפה אפשר עדיין להגשים את החלום של בית פרטי?

   על הטירוף שאוחז בשוק צמודי קרקע ואיפה אפשר עדיין להגשים את החלום?

   כמה שווה ממ"ד בת"א?

   מדובר בפרויקט התחדשות עירונית בצפון הישן של ת"א, שנמצא בשלבים הראשונים של התכנון והמו"מ עם...

   דילוג לתוכן