Pre-sales

רוצים לקבל מידע על הזדמנויות רכישה, השקות חדשות ומבצעים חמים?

השאירו פרטים ותתעדכנו לפני כולם

  כיצד הפכה יפו לפנינת נדל"ן מבוקשת?

  08.05.2014

  במשך שנים רבות יפו הייתה החצר האחורית של תל אביב. היום התמונה כבר שונה לגמרי – כבר עשור שהעיר הולכת ומשתדרגת בעקבות מחירי הנדל"ן הנמצאים במגמת עלייה מתמשכת ופרויקטים בתחום תמ"א 38.

  לאחרונה ביצעה דרא סקר שוק ביפו של פרויקטים פעילים והתמונה המצטיירת היא ברורה – מחירי המכירה ביפו עלו בשנה האחרונה ביחס לסקרים קודמים שערכה דרא לפני כשנה בכ-10-15 אחוז. "על פי תוצאות הסקר", מסביר דרור אוהב ציון, מנכ"ל דרא, "ניתן לראות ביקוש גבוה ומחירי מכירה במגמת עלייה לא רק בצפון יפו ולא רק במתחם שוק הפשפשים".

  מי הם האנשים שרוכשים דירות ביפו?

  "מי שרוכש דירות ביפו אלה הם כמובן הרבה מאוד משקיעים אבל ככל שעובר הזמן רואים יותר ויותר אנשים שקונים למגורים ולא רק להשקעה. יפו היא אלטרנטיבה מאוד טובה לכאלה שתל אביב יקרה להם מדי ועדיין רוצים לגור קרוב לתל אביב, בנוסף, ליפו יש אופי יותר ייחודי. התחזית שלנו היא שיפו תמשיך בקו העלייה וככל שיעבור הזמן ההבדלים במחירים בינה לבין תל אביב יצטמצמו".

  מה עוד למדתם מהסקר שערכתם?

  "למדנו שהאזורים המבוקשים ביותר בחלק הצפוני של יפו, מתחם נוגה, מתחם הדואר, מתחם שוק הפשפשים, וכמובן ליד הים שומרים על ערכם הגבוה ואף נמצאים במגמת עלייה. בנוסף, שדרות יהודה ימית והרחובות הסמוכים להם נמצאים במגמת עלייה ופיתוח מואץ. אנחנו מזהים שם עלייה של כ-15% במחירי מכירה בשנה האחרונה. נתון מאוד מעניין שגם מגובה במספרים הוא שאזורים שבעבר נתפסו כפחות אטרקטיביים למגורים, כמו שדרות ירושלים, ורחוב סלמה – נמכרו בהם דירות בצורה יפה מאוד ובמחירים יפים מאוד ביחס לשנים קודמות. לסיכום, על פי הסקר – מגמת העלייה במחירי מכירה היא ברורה".

  כאמור, מעולם לא היתה יפו אטרקטיבית כל כך, וקרובה ללב הקונצנזוס, והיא רק הולכת ומתחזקת מיום ליום. אז מה יש לנו היום ביפו? קודם כל מתחם נוגה – המתחם גדוש בפרויקטים חדשים, חנויות אמנות וקראפט, היפסטרים ויאפים, ויפו העתיקה, שהייתה תמיד מוקד משיכה לאלו שרוצים את האותנטי ביותר ומוכנים לשלם על כך. כמו כן, פיתוח הנמל הביא לעלייה דרמטית במספר המבקרים והפעילות בו נעשתה מגוונת ועשירה. מגמה זו הקפיצה את ההתעניינות  מצד רוכשים פוטנציאליים, רבים מביניהם אמנים בעלי הון ומבקשי סביבת מגורים עם אופי ייחודי ונדיר. בנוסף, מתחם שוק הפשפשים הוא זה שעשה את השינוי התודעתי הגדול ביותר באשר  לאטרקטיביות הנדל"נית של יפו  ואת השינוי  המעשי בפועל שהביא לעליית הביקושים ביפו, הן לנדל"ן למגורים והן לנדל"ן מסחרי. שוק הפישפשים, שהורכב בזמנו בעיקר מרוכלים, עשה שינוי של 180 מעלות והפך למתחם חם במיוחד בקרב יזמים ופרטיים ש'גילו' את הפוטנציאל הרב בו ועוררו ביקושים.

  באיזה פרוייקט ביפו מעורבת חברת דרא?

  אוהב ציון: "חברת דרא קיבלה לאחרונה לשיווק פרויקט מגורים גדול בשדרות יהודה הימית אשר מתוכנן על ידי משרד אדריכלים גידי בר אוריין וכולל מספר בניינים לשימור ובנייה חדשה. הפרויקט מתוכנן  לשיווק בתחילת שנת 2015.  בימים אלה אנחנו מקדמים ביחד עם היזמים את התכנון והמיתוג".

  כתבה: רותי בוסידן

  רוצים להתעדכן בדברים הכי מעניינים שקורים בשטח?
  ציינו מה מעניין אתכם ונצרף אתכם לרשימת התפוצה שלנו.

   לאחרונה...

   שוק הנדל"ן הישראלי מתקרב לשוק ההון

   שוק הנדל"ן ידוע כשוק די סולידי ויציב, עם תהליכים ושינויים איטיים יחסית, בגלל משך הזמן...

   ניתוח שוק: צניחה חסרת תקדים בבניית צמודי הקרקע

   כל מה שכדאי לדעת באינפוגרפיקה הבאה על פי ניתוח שערכנו מתוך נתוני הלמ"ס.

   איפה אפשר עדיין להגשים את החלום של בית פרטי?

   על הטירוף שאוחז בשוק צמודי קרקע ואיפה אפשר עדיין להגשים את החלום?

   כמה שווה ממ"ד בת"א?

   מדובר בפרויקט התחדשות עירונית בצפון הישן של ת"א, שנמצא בשלבים הראשונים של התכנון והמו"מ עם...

   דילוג לתוכן