Pre-sales

רוצים לקבל מידע על הזדמנויות רכישה, השקות חדשות ומבצעים חמים?

השאירו פרטים ותתעדכנו לפני כולם

  5 סיבות למה כדאי לרכוש דירה עכשיו

  22.09.2023

  מגזין נדל"ן מדיה

  דרור אוהב ציון

  שער הריבית גבוה, האינפלציה עולה, המצב הפוליטי לא משהו, אבל רוכשים לצרכי מגורים, ומשקיעים מביני עניין שרואים את הנולד, רוכשים דירות עכשיו כשהשוק בהאטה וכשהרוב ממתין על הגדר. הינה 5 סיבות למה כדאי לרכוש דירה עכשיו:

  1. ביקושים כבושים שרק מחכים להתפרץ

  חשוב להבין כי התקופה של ריבית גבוהה כמו של היום היא זמנית. הנגיד לא יכול להעלות ריבית לאורך זמן, בשל סיבות מאקרו כלכליות כאלה ואחרות שמשפיעות על כל הכלכלה הישראלית. לפי תחזיות המומחים, בתוך שנה בערך מהיום, האינפלציה תרוסן והריבית במשק תתחיל לרדת. הנה בפעמיים האחרונות הנגיד לא העלה ריבית ויש לקוות שהוא יתחיל לחשוב על מגמה יורדת.

  וכשהאינפלציה תחזור ליעד והריבית תתחיל לרדת, ו\או כשהמצב הפוליטי במדינה ישתפר ויירגע, ההערכות בשוק הנדל"ן הן כי תהיה כאן התפרצות של ביקושים כבושים והסתערות של קונים על משרדי המכירות, כפי שקרה בעבר. כשכולם יירדו מהגדר בבת אחת וירצו לקנות דירות, הם ייפגשו כאמור מחסור והיצע נמוך, והתוצאה תהיה עליית מחירים מחודשת. לא מן הנמנע שנראה עליות דו ספרתיות במחירי הדירות, כפי שראינו בשנת 2021 שהיתה שנת שיא בשוק.

  2. המשוואה של ביקוש והיצע

  כמות הדירות החדשות המוצעות בשוק הולכת וקטנה מהסיבות שהזכרנו לעיל, והפער בין ההיצע לביקוש הולך וגדל משנה לשנה. לצערי, כולנו כבר יודעים מה קורה שהביקוש גובר על ההיצע, כפי שקורה בשנים האחרונות בשוק הדיור הישראלי.

  3. אין באמת ירידת מחירים משמעותית

  אמנם הלמ"ס מדווחת במדדי המחירים האחרונים על ירידה קלה במחירי הדירות, אבל מדובר רק בשברי אחוזים ורק בחלק מהאזורים בארץ ובחלק מסוגי הדירות. אני סבור כי מדובר בתיקונים קלים לזינוקים החדים במחירים שהיו בשנת 2021 ואין ללמוד מכך על מגמה.

  4. יש הרבה הזדמנויות בשוק

  חברות רבות מציעות כיום תנאי תשלום נוחים ואטרקטיביים כמו 20:80 או אפילו 10:90, חלקן מציעות הטבות מימוניות מרחיקות לכת כגון אי-הצמדה למדד, או הלוואת קבלן מסובסדות ל-25 שנה בריבית קבועה, ועוד. הטבות אלה ואחרות, מיתרגמות לחיסכון של מאות אלפי שקלים לעתים עבור הרוכשים לאורך חיי ההלוואה, ואני סבור שכדאי מאוד לקחת אותן.

  5. הקבלנים רוצים למכור

  נקודה נוספת שבאה לטובת רוכשי הדירות כיום, היא גמישותן היחסית של חברות הבנייה שמוכרות את הדירות. עקב הירידה במכירות, והצורך להציג כמות מכירות מוקדמות מרבית לצורך עמידה בתנאי הליווי הבנקאי, או כדי לייצר תזרים מפעילות שוטפת, חברות בנייה רבות גמישות כיום יותר במשא ומתן מול רוכשים, ורוכשים אמיצים וחכמים נהנים מכך.

  לסיכום, נכון שהתקופה הנוכחית מאתגרת, אבל רוכשים לצרכי מגורים, ומשקיעים מביני עניין שרואים את הנולד, רוכשים דירות עכשיו כשהשוק בהאטה וכשהרוב ממתין על הגדר מכל הסיבות שהזכרנו. מי שימתין עלול לפגוש בעוד שנה התפרצות מחירים מהירה, וכשזה קורה, זה קורה מהר וקשה מאד לתפוס את זה בזמן. מי שרוצה דוגמה לא צריך ללכת יותר מדי רחוק. ראינו מספר פעמים בעשור האחרון את האפקט שיצר כל משבר בשוק הדיור ומה קרה אחריו בגזרת המחירים – ראינו זאת במע"מ אפס של שר האוצר יאיר לפיד, אחרי מחיר למשתכן של השר משה כחלון, ראינו את זה לפני שנתיים אחרי תקופת הקורונה, ואנחנו כנראה נראה את זה שוב בקרוב.

  למאמר המלא שפורסם בנדל"ן מדיה

  רוצים להתעדכן בדברים הכי מעניינים שקורים בשטח?
  ציינו מה מעניין אתכם ונצרף אתכם לרשימת התפוצה שלנו.

   לאחרונה...

   שוק הנדל"ן הישראלי מתקרב לשוק ההון

   שוק הנדל"ן ידוע כשוק די סולידי ויציב, עם תהליכים ושינויים איטיים יחסית, בגלל משך הזמן...

   ניתוח שוק: צניחה חסרת תקדים בבניית צמודי הקרקע

   כל מה שכדאי לדעת באינפוגרפיקה הבאה על פי ניתוח שערכנו מתוך נתוני הלמ"ס.

   איפה אפשר עדיין להגשים את החלום של בית פרטי?

   על הטירוף שאוחז בשוק צמודי קרקע ואיפה אפשר עדיין להגשים את החלום?

   כמה שווה ממ"ד בת"א?

   מדובר בפרויקט התחדשות עירונית בצפון הישן של ת"א, שנמצא בשלבים הראשונים של התכנון והמו"מ עם...

   דילוג לתוכן